حضور سازمان بهزیستی با ۸ عنوان کتاب جدید در نمایشگاه کتاب

رئیس سازمان بهزیستی کشور از حضور غرفه انتشارات این سازمان با شعار نشر زندگی و عرضه ۲۶ عنوان کتاب در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، «همایون هاشمی» رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان این مطلب، گفت: در کل 26 عنوان کتاب در حوزه توانبخشی و پیشگیری از سوی سازمان در بیست‌و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه شده است که 8 عنوان آن چاپ اولی هستند که این محصولات در دو غرفه در سالن‌های کتب دانشگاهی و چشم‌انداز عرضه می‌شوند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور عناوین کتاب‌های جدیدالانتشار سازمان بهزیستی را برشمرد و گفت: مشاوره ژنتیک چیست؟، مروری بر ژنتیک بالینی، راهنمای عمل برای آموزش کودکان خیابانی، تشخیص گام به گام کم‌توانی ذهنی در کودکان، ICF؛ طبقه‌بندی عملکرد، ناتوانی و سلامت، نقطه سر خط، ژنتیک بالینی و همچنین توانمندسازی زنان که به سفارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تدوین و تهیه شده است از کتاب‌های چاپ اولی در این نمایشگاه محسوب می‌شود.

وی استقرار پایگاه اورژانس اجتماعی و مهدکودک را یکی از مزیت‌های این دوره از برگزاری نمایشگاه کتاب برشمرد و تصریح کرد: در پایگاه اورژانس اجتماعی  مددکاران و روانشناسان به صورت سیار خدمات متنوعی همچون ساماندهی کودکان کار و خیابان، زنان و دختران آسیب‌دیده اجتماعی و ساماندهی تمامی مواردی که جامعه هدف سازمان بهزیستی وجود دارند، ارائه می‌کنند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور، ادامه داد: مجموعه کتاب‌های ماتریکس (4 جلدی)، توانبخشی (5 جلدی)، سبک زندگی (8 جلدی) و همچنین بروشور اعتیاد و سالمندان نیز امسال در میان علاقمندان و بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب ارائه می‌شود.

هاشمی، افزود: استقرار فضایی با مساحت 120 متر در مقابل سالن کودک و نوجوان شرایط مطلوبی  را برای بازدیدکنندگان بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران فراهم می‌کند تا با اطمینان خاطر و در فضایی امن از خدمات سازمان بهزیستی در حوزه کودک و نوجوان بهره‌مند شوند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در خصوص برنامه‌های این سازمان در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، گفت: در ایام نمایشگاه از نویسندگان کتاب‌های تازه منتشر شده در غرفه انتشارات دعوت خواهیم کرد و برای اولین‌بار با توجه به اهمیت مقوله تردد آسان معلولان، محوطه نمایشگاه مجهز به جایگاه ایاب و ذهاب معلولان با ون و ماشین‌های مناسب‌سازی شده از درب خیابان بهشتی شده است.

منبع : روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور
/ 0 نظر / 18 بازدید