افراد تحت پوشش بهزیستی از بسته های حمایتی دولت بهره مند می شوند

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه تمامی افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد در نظام پرداخت یارانه مرحله دوم حضور دارند، تصریح کرد: این افراد از بسته های حمایتی غیرنقدی دولت در طول سال بهره مند می شوند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، «همایون هاشمی» با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران در تبریز، اظهار کرد: سال 93 برای سازمان بهزیستی سال ویژه‌ای است؛ چراکه پس از چند سال شعار نوسازی و ارتقاء سازمانی در این نهاد به بار نشست و موفق شدیم بسته توانمندسازی سازمان را که شامل مسکن، اشتغال و حمایت‌های اجتماعی است تکمیل کرده و به سرانجام برسانیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 4 میلیون و 670 هزار نفر از خدمات مستمر و هزینه بر سازمان و همچنین بیش از 10 میلیون نفر هم از خدمات غیرمستمر سازمان بهزیستی بهره‌مند هستند، افزود: خدمات سازمان بهزیستی در طول سنوات گذشته به لحاظ کمی ارتقا یافته به طوری که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ماهانه بیش از 3 هزار واحد مسکونی آماده تحویل می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور، ادامه داد: سازمان بهزیستی سهم عمده‌ای در ایجاد اشتغال برای جامعه هدف و سایر گروه‌ها دارد و در این زمینه در سال گذشته بیش از 38 هزار شغل ایجاد کرده‌ایم و امسال هم تمام ظرفیت‌های اشتغالزایی را در قالب بسته جامع دانش کار معرفی کرده‌ایم.

وی گفت: سازمان بهزیستی در حوزه سلامت اجتماعی، طب پیشگیری و طب مداخله‌ای برنامه‌های مشخصی دارد و دولت به واسطه ظرفیت‌های سازمان و از محل صرفه‌جویی یارانه‌ها حمایت‌های لازم را به عمل می‌آورد تا ضمن توسعه پیشگیری و برنامه‌های غربالگری برای ممانعت از آسیب‌های اجتماعی اورژانس اجتماعی سازمان را تقویت کند.

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در مورد نظارت بر مهدهای کودک‌ برابر قانون و ظرفیت‌های سازمان مکلف هستیم همان طور که در امور بی‌سرپرستان و بدسرپرستان مداخله کنیم به وضعیت کودکان زیر پنج سال در مهدهای کودک‌ هم رسیدگی کنیم و اعتقاد داریم مهد کودک تنها محل نگهداری از کودکان نیست بلکه محل تربیت و آموزش آنان نیز باید باشد.

وی در ادامه بودجه کل بهزیستی استان را در سال‌ جاری 45 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: از این میزان 31 میلیارد تومان از طرف ستاد سازمان بهزیستی به این نهاد تعلق گرفته و 14 میلیارد تومان هم بودجه استانی این سازمان بوده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه سرانه مستمری پرداختی به مددجویان ماهیانه 58 هزار تومان و آخرین ردیف پرداختی مستمری 110 هزار تومان است، یادآور شد: علاوه بر این میزان مستمری، طبق برآوردهای به عمل آمده ماهانه برای هر خانواده سه نفره بیش از یک میلیون تومان از محل بسته حمایتی هزینه صرف می‌شود.

منبع : روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور
/ 0 نظر / 16 بازدید