تزریق سلول های بنیادی بهبود صدمات نخاعی در موش صحرایی

یک تیم بین المللی به رهبری توسط محققان در دانشگاه کالیفرنیا، سان دیگو مدرسه از گزارش های پزشکی که تزریق سلولهای بنیادی عصبی انسان بازسازی عصبی و بهبود عملکرد و تحرک در موش دچار اختلال شده توسط یک آسیب حاد طناب نخاعی (SCI).

این یافته ها در مه 28، 2013 مسئله های آنلاین بنیادی پژوهش و سلول درمانی منتشر شده است.

مارتین مارسالا، MD، استاد گروه بیهوشی، با همکارانش در UC سان دیگو و اسلواکی، جمهوری چک و هلند، گفت: پیوند سلولهای بنیادی عصبی مشتق شده از نخاع جنین انسان به سایت آسیب نخاعی موش ها مجموعه ای از مزایای درمانی - از اسپاسم عضلانی کمتری به ارتباط جدید میان سلول های بنیادی تزریق شده و باقی مانده نورون میزبان.

مزایای اولیه بهبود در موقعیت و کنترل پنجه در تست پیاده روی و سرکوب اسپاسم عضلانی بودند، گفت: "مارسالا، متخصص در ترومای نخاع و اختلالات مربوط به آسیب ستون فقرات است. اسپاسم - تون عضله اغراق آمیز و یا اسپاسم کنترل نشده - یک عارضه جدی و رایج صدمه به نخاع است.

سلول های بنیادی انسان، گفت: دانشمندان، به نظر می رسد به شدت ریشه را در محل جراحت است.

مارسالا گفت: "در تمام حیوانات پیوند سلول، اینگرافتمنت قوی، و بلوغ عصبی از نورون بشر پیوند ذکر شد وجود دارد". "مهم، کیست یا حفره است که می تواند در داخل یا اطراف صدمات ستون فقرات را تشکیل می دهند در هر حیوانی تحت درمان با سلول های حال حاضر نیست. حفره ناشی از آسیب به طور کامل توسط سلول های پیوند زده پر شده بود. "

موش گرافت سلول های بنیادی خالص سه روز پس از آسیب (بدون سایر مواد مورد استفاده قرار گرفت) و مواد مخدر به سرکوب پاسخ ایمنی به سلولهای بنیادی خارجی داده شد. مارسالا گفت: پیوند در هر زمان پس از آسیب به نظر می رسد به احتمال زیاد به کار در شرایط مسدود کردن تشکیل حفره های آسیب نخاعی، اما که کار بیشتری مورد نیاز خواهد بود تا تعیین کنید که چگونه زمان بندی بر سود عصبی عملکردی.

سلولهای بنیادی پیوند زده، با توجه به مارسالا، به نظر می رسد دو چیز است: میزبان بازسازی نورون محرک و تا حدی جایگزین عملکرد نورون های از دست رفته.

سه بعدی، بازسازی تصویر رزونانس مغناطیسی (بالا) نشان می دهد حفره های ناشی از آسیب نخاعی تقریبا با پیوند سلولهای بنیادی عصبی، سبز رنگ پر شده است. تصویر پایین تر نتیجه عصبی از سلول های عصبی انسانی پیوند (سبز) و توسعه ارتباطات قلمداد شده (نقطه زرد) با نورون میزبان (آبی رنگ) را به تصویر می کشد.

سه بعدی، بازسازی تصویر رزونانس مغناطیسی (بالا) نشان می دهد حفره های ناشی از آسیب نخاعی تقریبا با پیوند سلولهای بنیادی عصبی، سبز رنگ پر شده است. تصویر پایین تر نتیجه عصبی از سلول های عصبی انسانی پیوند (سبز) و توسعه ارتباطات قلمداد شده (نقطه زرد) با نورون میزبان (آبی رنگ) را به تصویر می کشد.

"پیوند سلول های بنیادی نخاعی منبع غنی از عوامل مختلف رشد که می تواند اثر محافظتی بر عصب داشته و می تواند به ترویج جوانه زدن از رشته های عصبی نورون میزبان. ما همچنین نشان داد که نورون ها پیوند می تواند ارتباط با نورون های میزبان و، تا حدی، بازگرداندن اتصال بین مراکز، بالا و پایین آسیب، که در موتور و پردازش حسی درگیر است. "

دانشمندان یک خط از سلولهای بنیادی جنینی انسان اخیرا به تصویب رسیده برای فاز 1 آزمایشات بشر در بیماران مبتلا به آسیب های تروماتیک مزمن ستون فقرات استفاده می شود. مارسالا گفت: هدف نهایی این است که توسعه سلول های پیش ساز عصبی (قادر به تبدیل شدن به هر یک از سه نوع سلول اصلی در سیستم عصبی) از سلول های بنیادی قلب و نخاع القا شده به دست آمده از بیماران، که به احتمال زیاد از بین بردن نیاز به درمان سرکوب سیستم ایمنی است.

در انتظار تایید شده توسط انجمن نقد و بررسی نهادی UC سان دیگو، قدم بعدی مرحله کوچک 1 آزمایش ایمنی و اثر بخشی با بیماران که یک تا دو سال قبل آسیب طناب نخاعی قفسه سینه (بین مهره T2-T12) متحمل شده اند آزمایش است، و که هیچ موتور و یا عملکرد حسی در و یا زیر سایت آسیب نخاعی.

مطالعه همکاری نویسنده جوزف Ciacci،، MD، استاد جراحی و مدیر برنامه اقامت جراحی مغز و اعصاب در UC سان دیگو: "این هیجان انگیز است، به خصوص به این دلیل، در طول تاریخ، بسیار کمی برای ارائه به بیماران مبتلا به آسیب نخاعی حاد وجود داشته است، گفت: دانشکده پزشکی. Ciacci، که همچنین رئیس جراحی مغز و اعصاب برای امور سان دیگو سیستم بهداشت و درمان جانبازان، کارآزمایی بالینی در UC سان دیگو و VA را نظارت خواهد کرد.

Ciacci گفت: در صورتی که مطالعه اولیه تایید ایمنی و اثر بخشی، و همچنین به عنوان زنده ماندن سلول های کاشته شده، بازسازی عصبی و کاهش اسپاسم، پروتکل می توان به بیماران دیگر با سایر اشکال آسیب شدید نخاع گسترش یافته است.

/ 0 نظر / 17 بازدید