جهیزیه آسمانی اجرایی می شود

25 قلم از کالاهای اساسی‌ که برای شروع زندگی مددجویان عقد کرده نیازمند تحت پوشش سازمان بهزیستی لازم است، تحت عنوان طرح جهیزیه آسمانی از ابتدای ماه رجب تأمین می‌شود.

دبیر ستاد ازدواج و تأمین جهیزیه با اعلام این خبر گفت: این طرح با همکاری جمعی از خیرین از ابتدای ماه رجب در استان تهران و در ماه‌های شعبان و رمضان در سراسر کشور اجرا می‌شود.

محمد نصیری با اشاره به اینکه این تعداد کالا با یک میلیون و 250 هزار تومان تهیه می‌شود خاطرنشان کرد: پرونده مددجویان عقد کرده استان تهران که در آنها نام فرد، کد مددجویی، تاریخ عقد و شهرستان محل سکونت مددجو درج شده است، به همراه لیست این 25 قلم کالای اساسی، برای 300 نفر از خیرین فعال در امر ازدواج ارسال شده است تا آنها در صورت تمایل نسبت به تأمین بخشی و یا همه این جهیزیه اقدام کنند.

وی همچنین از نمایش این بسته جهیزیه در اماکن عمومی یاد کرده و افزود: قرار است این بسته جهیزیه در اماکن عمومی مثل متروها، راه‌آهن، نمایشگاه‌های بین‌المللی و فرودگاه‌ها در معرض دید عموم قرار بگیرد تا خیرین علاقه‌مند با دیدن این اقلام و اینکه می‌توان با هزینه کم این کالاها را تهیه کرد، نسبت به تأمین بخشی و یا کل جهیزیه ترغیب شوند.

نصیری خاطرنشان کرد: در گام اول برای به نمایش گذاشتن این جهیزیه که مکانی به وسعت 12 متر مکعب برای آن کافی است از فرودگاه‌های بزرگ کشور شروع کرده و هم‌اکنون در حال رایزنی با مدیران بوده و مقدمات کار را طی کرده‌ایم.

منبع: مهرنو

/ 0 نظر / 5 بازدید