رفت و آمد معلولان به بیمارستان توانبخشی نورافشار تسهیل شد

بر اساس تفاهمنامه همکاری میان شهرداری تهران و بیمارستان نورافشار، بیمارانی که از خدمات درمانی، توانبخشی و بازتوانی این بیمارستان استفاده می‌کنند، می توانند با شماره تلفن ۶۳۰۵ سامانه حمل و نقل تماس گرفته و از امکانات این سامانه برای رفت و آمد به بیمارستان استفاده کنند.

دکتر رامین کردی رئیس بیمارستان فوق تخصصی بازتوانی نورافشار در مراسم امضای تفاهمنامه بین این بیمارستان و شهرداری تهران که به منظور سهولت انتقال معلولان و جانبازان به بیمارستان نورافشار انجام شد، گفت: هدف اصلی بیمارستان نورافشار، بهبود معلولیتهای حرکتی است،

 وی اظهار کرد: در حال حاضر بیمارستان نورافشار از نظر سخت افزاری مجموعه ای نمونه است که در منطقه مشابه آن وجود ندارد، لذا برای ارائه خدمات شایسته به بیماران دارای اختلال حرکتی باید از نظر نرم افزاری هم توانمندیهای بیمارستان را بالا ببریم و این مهم با همکاری سایر نهادها محقق می شود.

 کردی با اشاره به اینکه در بیمارستان نورافشار برای هر بیماری بسته خدمات خاصی تعریف شده است، تصریح کرد: با توجه به موقعیت مکانی بیمارستان، مقرر شد تا برای رفاه بیماران امکان حمل و نقل به بیمارستان برای آنها فراهم شود.

 وی افزود: با راه اندازی این سامانه حمل و نقل، سازمانهای مردم نهاد می توانند با هماهنگی بیمارستان برای حمل و نقل بیماران اقدامات لازم را انجام دهند.

 هیچ محدودیتی برای حمل و نقل بیماران به بیمارستان نور افشار وجود ندارد

 مهندس سعید زارع مدیر سامانه حمل و نقل جانبازان و معلولان شهرداری تهران نیز در این مراسم با بیان اینکه هیچ محدودیتی برای ارایه خدمات حمل و نقل بیماران به بیمارستان نورافشار در سطح شهر تهران نخواهیم داشت و سامانه حمل و نقل شهرداری در هر زمان که بیماران نیاز داشته باشند خودروها را در اختیار آنها قرار می دهد، گفت: از این پس با هماهنگی سازمان های غیردولتی، حمل و نقل بیماران به بیمارستان نورافشار با سامانه حمل و نقل شهرداری انجام خواهد شد.

 وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰ دستگاه اتوبوس و ۶۰ دستگاه ون تحویل سامانه است، اظهارداشت: سامانه حمل و نقل معلولان در حال حاضر ۱۲۰۰ مشترک دارد که با تلفن ۶۳۰۵ برای استفاده اختصاصی در تماس هستند و از سویی برای استفاده عمومی هم با نهادهای مردمی در تماس هستیم تا خدمات گروهی به آنها ارائه شود.

 به گفته زارع، هدف این است تا خدمات گروهی سامانه به مراکز آموزشی و درمانی ارائه شود که به این منظور از ابتدای سال تحصیلی این خدمات برای ۶ مدرسه استثنایی و ۸ مرکز آموزشی استثنایی راه اندازی شده است.

 وی افزود: هزینه حمل و نقل با اتوبوس رایگان است و همچنین اگر بیماران نور افشار نیاز به خدمات اورژانسی داشته باشند، می توانیم خدمات حمل و نقل اورژانسی را در اختیار آنها قرار دهیم.

 ثبت اشتراک بیماران در سامانه حمل و نقل ۶۳۰۵

 بر اساس تفاهمنامه همکاری میان سامانه حمل و نقل معلولان و جانبازان شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران و بیمارستان بازتوانی و پزشکی ورزشی نورافشار، بیمارانی که از خدمات درمانی، توانبخشی و بازتوانی بیمارستان نورافشار استفاده می‌کنند، می توانند با شماره تلفن ۶۳۰۵ سامانه حمل و نقل تماس گرفته و با ثبت مشخصات بیمار دارای معلولیت جسمی و حرکتی و دریافت کد اشتراک از امکانات این سامانه برای رفت و آمد به بیمارستان استفاده کنند. بیماران می‌توانند برای استفاده از خدمات پیشرفته بازتوانی و توان‌بخشی مانند آب درمانی، استخر مثلثی با سطح غیر لغزنده، هیدروماساژ، ورزش درمانی، حرکت درمانی و کاردرمانی، خدمات جراحی مانند ارتوپدی، ستون فقرات، جراحی مغز و اعصاب، جراحی عمومی، ارولوژی، زنان، جراحی عروق، گوش و حلق و بینی و سایر خدمات با شماره تلفن ۱۹-۲۲۸۲۴۰۱۱ تماس بگیرند.

 بیمارستان فوق تخصصی نورافشار که از موقوفات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران است به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین بیمارستان توانبخشی منطقه خاورمیانه، در کاشانک تهران ارائه خدمات می‌کند.

منبع: مهر

/ 0 نظر / 16 بازدید