ایجاد شبکه معلولین در صدا و سیما

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک مدیر دفتر پژوهش و امور مشاورین صدا و سیما عصر امروز در این همایش که در سالن اجتماعات حوزه علمیه خواهران فاطمه زهرا(س) ساوه برگزار شد پیام رئیس سازمان صدا و سیما را قرائت و به نقل از وی از تصویب ایجاد شبکه معلولین صدا و سیما خبر داد و اظهار داشت: این مصوبه تا قبل از پایان مسئولیت ضرغامی در صدا و سیما عملی خواهد شد.

آرش طهماسبی با اشاره به اجرای طرح توانمندسازی معلولان بر مبنای هنر در سازمان صدا و سیما گفت: صدا و سیما آماده ارائه هر گونه مشاوره با ارگان‌های دولتی است.

مدیرعامل کانون سازمان‌های مردم نهاد معلولان کشور نیز در این همایش خواستار ثبت امروز به عنوان روز توانمندسازی معلولان بر مبنای هنر در تقویم کشور شد.

محمد اسماعیل شیخ قرایی همکاری سازمان‌های مردم نهاد با سازمان بهزیستی و نیز مشارکت سازمان‌ها و نیز نهادهای رسمی و دولتی را در رفع مشکلات معلولان بسیار موثر دانست و بر تاثیر هنر در توانمندسازی معلولان تاکید کرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ساوه نیز در ادامه با توجه به قابلیت‌های این شهرستان آمادگی خود را به منظور ارائه هرگونه همکاری با دفتر توانمندسازی معلولان اعلام کرد.

در ادامه این همایش شهردار ساوه نیز با تاکید بر اینکه باید فرمایشات مقام معظم رهبری با تلاش مردم و مسئولان به منصه ظهور برسد، مدیریت شهری را یک علم خواند و با تاکید بر ضرورت نگرش علمی به آن گفت: مدیریت مشارکتی لازمه مدیریت علمی  و پایه و اساس توسعه پایدار است. 

کامران جوادی با بیان اینکه در مدیریت شهری باید به جسم و جان شهر توامان توجه داشت اضافه کرد: جسم شهر همان ساخت و سازهای شهری و جان شهر نیز فرهنگ و هنر موجود در شهر است که باید توجه بر این مهم بر مبنای آنها انجام شود.

وی ادامه داد: در مدیریت مشارکتی شهروند درجه یک و دو وجود ندارد و بر همین مبنا تفاوتی هم بین شهروندان معلول و غیرمعلول وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در شهر ساوه تقریبا هیچ کاری برای معلولان انجام نشده است افزود: با توجه به توانمندی‌هایی که معلولان با وضعیت موجودشان دارند اگر حق و حقوق آنان درست رعایت شود در بسیاری از امور از افراد سالم سبقت خواهند گرفت.

وی خیابان‌ها و معلولان، پارک‌ها و معلولان، ورزش و معلولان و نیز فعالیت‌های اجتماعی و معلولان را از جمله سرفصل‌هایی عنوان کرد که می‌شود برای معلولان انجام داد.

وی تاکید کرد: به زودی و با همکاری و مساعدت اعضای شورای اسلامی شهر تحول را در ساوه احساس خواهیم کرد و این مهم نیاز به همکاری، تحمل و استفاده از نیروی جوان و خلاق دارد.

در ادامه این همایش طاهره قربان حسینی به عنوان مدیر دفتر حامی حقوق معلولان در رسانه ملی معارفه شد.

قربان حسینی نیز در بیان هدف نهایی این طرح گفت: می‌خواهیم و تلاش می‌کنیم اگر کسی دچار معلولیت است دیگر غم محدودیت نداشته باشد.

در این همایش برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری توسط معلولین هنرمند به اجرا در آمد و حاضرین از نمایشگاه آثار هنری برخی معلولین هنرمند بازدید کردند.

/ 0 نظر / 15 بازدید