پرداخت وام قرض الحسنه ۱۵ میلیون تومانی به مددجویان روستایی بهزیستی

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور، «علیرضا تابش» رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مراسم امضاء تفاهمنامه همکاری مشترک در راستای آغاز عملیات احداث 20 هزار واحد مسکونی ویژه معلولان و مددجویان تحت پوشش بهزیستی در قالب طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، گفت: مسکن محرومان، مستضعفان، افراد معلول بی‌سرپرست و بدسرپرست جزء اهداف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است؛ چنانکه در زمان شکل‌گیری این بنیاد حضرت امام خمینی(ره) درخصوص اینکه افراد محروم و مستضعف باید همیشه مورد توجه بنیاد مسکن قرار گیرند، پیام تاریخی صادر کردند و مقام معظم رهبری نیز بارها و بارها بر این موضوع تأکید داشتند که مسئولیت عمده بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی، تأمین مسکن افراد کم درآمد است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به حمایت‌های دولت یازدهم و تأکید رئیس ‌جمهوری بر خانه‌دار کردن افراد محروم و مستضعف، تصریح کرد: حال براساس این تفاهمنامه، معلولان سرپرست خانوار، زنان سرپرست خانوار، خانواده‌های دارای حداقل دو عضو معلول تحت تکفل، معلولان مجرد بالای 20 سال، زنان و دختران خودسرپرست بالای 35 سال، فرزندان ترخیص شده از مراکز شبانه‌روزی بهزیستی و بهبود یافتگان از تسهیلات در نظر گرفته شده در خصوص ساخت و نوسازی 20 هزار واحد مسکن روستایی بهره‌مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه در بخش نوسازی و بهسازی مسکن روستایی مبلغ 15 میلیون تومان به صورت وام قرض‌الحسنه و با سود 4 درصد به متقاضیان پرداخت خواهد شد، افزود: این در حالی است که در کنار این تسهیلات مبلغ 2 میلیون تومان به صورت وام بلاعوض از حساب 100 امام به واجدین شرایط پرداخت می‌شود.

تابش در پایان ارائه نقشه‌های تیپیک، تأمین مصالح، نظارت فنی بر ساختمان، ارائه زمین رایگان روستایی و ... را از دیگر تعهدات و اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برشمرد.

 

/ 0 نظر / 91 بازدید