تعلق یارانه ویژه برای زوجین بی بضاعت

رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور در پی سیاست های ابلاغی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری از تخصیص یارانه ویژه به زوجین بی بضاعت خبر داد و گفت: این افراد با مراجعه به ادارات کل بهزیستی یاری برگ آموزش و مشاوره رایگان دریافت می کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، «مجید رضازاده» رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور با اشاره به سیاست های ابلاغی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری، گفت: با توجه به سیر صعودی آمار طلاق و تجاربی که از قبل داشتیم به این نتیجه رسیدیم که ممکن است بتوانیم از بخشی از طلاق ها که با دلایلی غیرمنطقی نظیر مشاجره در شرف وقوع است، جلوگیری کنیم؛ لذا با معاونت فرهنگی اجتماعی قوه قضائیه تفاهمنامه ای منعقد شد که براساس آن زوجین متقاضی طلاق به مراکز مشاوره تحت نظارت بهزیستی ارجاع دهند.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه مددکار و مشاور، اقدامات مختلفی از جمله مشاوره های مختلف و آموزش مهارت های زندگی و سبک زندگی را برای این افراد انجام میدهند، افزود: اگر بعد از گذراندن این آموزش ها و مشاوره ها و کمک گرفتن از افراد پیشکسوت فامیل برای نزدیک شدن به سازش، زوجین همچنان برای طلاق مصر باشند، اقدامات خود را برای طلاق به انجام می رسانند.

وی با بیان اینکه احتمالا تعداد زیادی در این پروسه از تصمیم طلاق منصرف می شوند، ادامه داد: این کار در استان یزد انجام شده است و ماندگاری روی سازش را در ۵۰ درصد موارد پیگیری شده، نشان می دهد؛ از این‌رو، باید تمام افرادی که قصد طلاق دارند و به دادگاه مراجعه کرده اند، دوره های مشاوره را گذرانده و از بهزیستی نامه بگیرند و در صورت لزوم مجددا به دادگاه مراجعه کنند؛ چراکه درصددیم به این افراد کمک کنیم تا مشکلات خود را بشناسند و برای آن راهکار پیدا کنند. 

رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه این اقدام جدید به صورت تجمیعی در سراسر کشور اجرا خواهد شد، تصریح کرد:  باید روی سبک زندگی خانواده ها و توانمندی آنها در این زمینه بیشتر کار کنیم.

رضازاده با بیان اینکه این تفاهمنامه بزودی اجرایی می شود، گفت: اکنون ۱۲۰۰ مرکز مشاوره طلاق دولتی و غیردولتی و ۱۲۰ مرکز تخصصی مشاوره طلاق در سطح کشور آماده پذیرش مردم هستند، البته باید این طرح از سوی قوه قضائیه نیز ابلاغ شود.

وی همچنین با اشاره به تخصیص یارانه ویژه به زوجین بی بضاعت، افزود: این افراد به ادارات کل بهزیستی مراجعه و یاری برگ دریافت می کنند تا آموزش ها و مشاوره هایشان رایگان تمام شود.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور در پایان یادآور شد: برای افراد دیگر که نیازمند مشاوره باشند نیز یارانه مشاوره درنظر گرفته ایم، ولی بودجه ما محدود است و برای همه قابل تخصیص نیست.

منبع : روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور
/ 0 نظر / 10 بازدید