اولین مرکز آموزشی علمی- کاربردی ویژه معلولان

اولین مرکز آموزشی علمی- کاربردی ویژه معلولان با همکاری موسسه نیکوکاری رعد، در تهران راه‌اندازی و از مهرماه سال جاری دانشجو می‌پذیرد.

رئیس مراکز جامع علمی- کاربردی سازمان بهزیستی با بیان این خبر گفت: معاونت توانبخشی هم‌اکنون پنج رشته نرم‌افزار کامپیوتر، گرافیک، ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسابداری و حقوق قضایی با گرایش ثبت را برای آموزش به معلولان تصویب کرده است که با ظرفیت 100 نفر در هر رشته از مهر سال جاری دانشجو می‌پذیرد.

نبی‌ا ... عشقی‌ثانی با بیان اینکه امکانات آموزشی و همچنین مناسب‌سازی محل موسسه نیکوکاری رعد برای این اقدام مناسب بود، خاطرنشان کرد: با توجه به مناسب بودن شرایط آموزشی موسسه رعد در ارایه آموزش‌های علمی- کاربردی با درخواست آنها موافقت شد و این موسسه از این پس با نام مرکز آموزش علمی- کاربردی ویژه معلولان رعد تهران شناخته خواهد شد.

وی همچنین به شرایط پذیرش دانشجویان اشاره کرد و افزود: 50 درصد ظرفیت این رشته‌ها مربوط به معلولان شاغل در بهزیستی و 50 درصد مربوط به معلولان دیگر است. همچنین به دلیل اینکه آموزش نابینایان و ناشنوایان به امکانات ویژه‌ای نیاز دارد، اولویت پذیرش با معلولان جسمی- حرکتی خواهد بود.

عشقی‌ثانی در ادامه یادآور شد: شهریه معلولان مطابق ضوابط معاونت توانبخشی به وسیله سازمان پرداخت خواهد شد.

رئیس مراکز جامع علمی- کاربردی کشور در توصیه‌ای به معلولان گفت: دفترچه‌های مربوط به نحوه پذیرش دانشجو در مراکز علمی- کاربردی از شهریورماه در باجه‌های روزنامه فروشی توزیع خواهد شد که معلولان با مطالعه این دفترچه‌ها می‌توانند اطلاعات کاملتری را کسب کنند.

منبع: مهرنو

/ 0 نظر / 6 بازدید