۳۰۰۰۸۵۳۰ سامانه پاسخگویی به مشکلات معلولان بهزیستی است

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه براساس قانون، هر معلول هر سه سال یکبار می تواند از یک ویلچر رایگان استفاده کند، گفت: به افراد واجد شرایط، ویلچر رایگان تعلق می گیرد و سامانه ۳۰۰۰۸۵۳۰ آماده پاسخگویی و حل مشکلات معلولان است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه بر اساس قانون، هر معلول هر سه سال یک بار می تواند از یک ویلچر رایگان استفاده کند، گفت: به افراد واجد شرایط، ویلچر رایگان تعلق می گیرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، «همایون هاشمی» رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان این مطلب، گفت: متقاضیان برای ثبت نام می توانند به مراکز بهزیستی مراجعه کنند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به رشد خوب اعتبارات حوزه توانبخشی سازمان بهزیستی، تصریح کرد: این اعتبارات در سال 91، هفت میلیارد تومان و سال گذشته 17 میلیارد تومان بود که امسال به 35 میلیارد تومان رسید که هم اکنون، 23 میلیارد تومان از این اعتبار توزیع استانی شده که از نظر برنامه ای روند بسیار خوبی است.

وی گفت: در شش ماه دوم 10 هزار ویلچر نیز تهیه می شود و فراهم کردن 800 ویلچر برقی برای معلولیت های بیشتر در دستور کار است؛ همچنین امسال عصای هوشمند به صورت آزمایشی میان نابینایان توزیع می شود و از سال آینده برای همه نابینایان توزیع خواهد شد.

هاشمی در پایان یادآور شد: سامانه 30008530 نیز آماده پاسخگویی و حل مشکلات جامعه هدف سازمان بهزیستی کشور است.

منبع : روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور
/ 0 نظر / 55 بازدید