حذف روز جهانی اسکان معلولان و نیازمندان از تقویم کشور

عضو هیات مدیره جامعه جهانی معلولان با انتقاد از حذف 20 مهر روز جهانی اسکان معلولان و نیازمندان از تقویم رسمی کشورمان گفت: این درحالی است که در حال حاضر بیش از 100 ها هزار نفر از معلولان فاقد مسکن هستند.

 علی همت محمود نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر تعداد زیادی از معلولان و نیازمندان درکشور ما فاقد مسکن هستند و هیچ یک از واحد های مسکونی تعاونیهای مسکن مهر نیز در مورد معلولان به ثر ننشته است.

 وی گفت: دغدغه پرداخت سهم آورده مسکن مهر معلولان موضوعی است که هر روز به صورت کشمکش میان معلولان و مسئولان وجود دارد .

 به گفته مدیرعامل جامعه معلولان ایران، تعیین روز 12 اکتبر (20 مهر) از سوی سازمان ملل به عنوان روز اسکان معلولان نه تنها نباید با بی میلی مواجه شود بلکه براساس پیمان نامه جهانی حقوق افراد دارای معلولیت که ایران آن را پذیرفته و امضا کرده باید پر رنگ تر از همیشه باشد.

 وی از وزیر رفاه خواست با واکنش در برابر این موضوع نسبت به بازگشت روز جهانی اسکان معلولان به صفحه تقویم اقدام مساعدی به عمل آورد و این روز را به تقویم برگرداند.

 محمودنژاد تاکید کرد: حذف روز جهانی اسکان معلولان درحالی است که سازمان ملل علاوه بر این روز 4 اکتبر را به عنوان روز اسکان بشر اعلام کرده و اگر ضرورت توجه ویژه به معلولان وجود نداشت سازمان ملل به همان 4 اکتبر بسنده می کرد و روز 20 اکتبر را اعلام نمی کرد.

 وی گفت: با گرامی داشت 20 مهر روز اسکان معلولان اظهار امیدواری کرد مسئولان در خصوص رفع نیازهای واقعی مسکن معلولان اقدام لازم به عمل آورند.

منبع: مهر

/ 0 نظر / 11 بازدید