فرزندان بهزیستی میهمان رییس جمهور

رییس جمهور ماه رمضان را ماه میهمانی و جشن بزرگ الهی دانست و گفت: رمضان ماه تمرین شجاعت، نترسیدن و ایستادگی در برابر زورگویان و زیاده خواهان و مستکبران است.

دکتر محمود احمدی نژاد شنبه شب در مراسم افطار با ایتام در سخنانی با تبریک حلول ماه مبارک رمضان به همه ملت ایران و جامعه بشری با اشاره به عوامل موفقیت انسان در رسیدن به کمال اظهار داشت: اولین عامل در رسیدن به کمال ،ایمان به خداست. ایمان به خدا پایه حرکت انسان و شکوفایی استعدادهای الهی است. ایمان است که خصلت‌های الهی را در وجود انسان تقویت می‌کند و تا زمانی که انسان مومن نشود پاک ،شجاع و خلاق نمی‌شود.

رییس جمهور با بیان اینکه برای رسیدن به کمال فقط داشتن ایمان کافی نیست، اظهار داشت: باید در کنار ایمان، تلاش و کوشش در راه هدف‌های مقدس نیز وجود داشته باشد. اگر انسانی همه امکانات را در اختیار داشته باشد اما اهل تلاش و کوشش نباشد، هیچ گاه به موفقیت دست نمی‌یابد. چه بسیار انسان هایی که فرصت‌های کمی در اختیار داشتند اما با تلاش و کوشش توانستند قله های بلند، عزت و افتخار را فتح کنند.

وی صبر و تحمل سختی‌ها را در کنار ایمان و تلاش از دیگر عوامل رسیدن به کمال دانست و خاطر نشان کرد: هدف‌های خوب و ارزشمند از درون سختی‌ها به دست می‌آید و محال است انسان بدون تحمل سختی و صبر در برابر مشکلات به قله‌های پیشرفت برسد. همه بزرگان ما با تحمل سختی‌ها به قله‌های کمال دست پیدا کرده اند.

دکتر احمدی نژاد همچنین با تاکید بر اهمیت عامل توکل بر خدا در رسیدن به کمال تاکید کرد: اگر انسان خودش را به خدا بسپارد خداوند نیز یاری می‌کند که او بتواند راه درست را انتخاب کند و بدی‌ها را از مسیر راه وی بر می دارد.

رییس جمهور گفت: انسان در کنار ایمان به خدا، تلاش، صبر و توکل نیازمند راهنماست. چه بسیار افرادی که در دنیا وجود دارند که به ظاهر اهل عبادت هستند اما احترام، کرامت و شخصیتی در بین بشریت ندارند. انسان برای کسب خوبی‌ها نیازمند راهنما یعنی امام و ائمه اطهار هستند.

دکتر احمدی نژاد عامل دیگر در رسیدن به کمال را توسل به امام هستی دانست و اظهار داشت: انسان باید امام را وسیله و راهنمای راه خود قرار دهد.

رییس جمهور گفت: ماه رمضان ماه تمرین ایمان به خدا، تلاش، صبر، توکل به خدا و دل بستن به امام هستی است و اگر کسی به امام دلبستگی پیدا کند هیچ وقت تنها نمی‌ماند و مایوس نمی‌شود.

رییس جمهور در ادامه به ایتام سفارش کرد، در این ماه هر چه بیشتر به یاد خدا باشند و برای ظهور امام زمان دعا کنند.

منبع: ایرنا

/ 0 نظر / 6 بازدید