کارت الکترونیک دوزبانه معلولان بزودی صادر می شود

رییس سازمان بهزیستی افزود: تقویت دسترسی به نتایج حاصل از کمیسیون‌های پزشکی در تشخیص نوع و شدت معلولیت و نیز انطباق کارت با مفاهیم بین‌المللی عملکرد، ناتوانی و سلامت معلولان به گونه‌ای که معلولان بتوانند از زبان مشترک این کارت در سایر مجامع استفاده کنند یکی از دلایل صدور کارت‌های معلولیت است.

همایون هاشمی در نشست خبری رونمایی از کارت الکترونیک معلولان، در مورد ویژگی‌های این کارت گفت: دو زبانه بودن کارت ویژگی بارز کارت‌های الکترونیک است تا معلولان بتوانند در مجامع بین‌المللی از آن استفاده کنند.

هاشمی در گفتگو با خبرنگار شبکه ایران گفت: سازمان بهزیستی با هدف توسعه کیفی خدمات اقدام به  صدور کارت‌های هوشمند ویژه معلولان کرده است و تصمیم داریم این کارت را به سازمان هایی از جمله شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها، شرکت‌های مخابرات، آب،‌ گاز و نیرو و نیز سایر شرکت‌های خدماتی و رفاهی وصل کنیم.

وی افزود: استفاده از ظرفیت‌های فناوری اطلاعات در دستگاه‌ها به منظور تسهیل در ارائه خدمات به معلولان از دیگر دلایل صدور کارت‌های الکترونیکی معلولان بوده است.

رییس سازمان بهزیستی با اشاره به دوزبانه بودن این کارت ها ادامه داد: تقویت دسترسی به نتایج حاصل از کمیسیون‌های پزشکی در تشخیص نوع و شدت معلولیت و نیز انطباق کارت با مفاهیم بین‌المللی عملکرد، ناتوانی و سلامت معلولان به گونه‌ای که معلولان بتوانند از زبان مشترک این کارت در سایر مجامع استفاده کنند از دیگر دلایل صدور کارت‌های معلولیت است.

هاشمی با تاکید بر اینکه در فاز اول صدور کارت‌های الکترونیک معلولان، در سه ماهه پایانی سال به یک میلیون و 800 نفر از آنها کارت ارائه می‌شود،‌ گفت: این موضوع به همه دستگاه‌های مرتبط در سراسر کشور ابلاغ و معلولان به آنها معرفی می‌شوند.

وی ضمن اعلام این موضوع که صدور کارت الکترونیک معلولان به جهت انسجام‌بخشی توسعه بهره‌وری خدمات به معلولان  طراحی شده است ادامه داد: هم اکنون  طراحی کارت، هماهنگی با واحدهای درون سازمانی،‌ شناسایی افراد،‌ تشکیل کمیسیون‌های صدور کارت و هماهنگی با سازمان‌های مربوطه انجام شده است.

به گفته رییس سازمان بهزیستی، کارت‌های الکترونیک معلولان توسط مدیران کل استان‌ها صادر می‌شود و معلولان می‌توانند برای دریافت کارت به واحد مربوطه در استان خود مراجعه کنند.
وی ادامه داد: طی سالهای اخیر تلاش‌های زیادی در راستای اصلاح فرایندها و توسعه کمی و کیفی خدمات به معلولان انجام شده، بنابراین در جهت انسجام بخشی و بهره‌وری این خدمات در حوزه معلولان، در راستای ارائه کارت الکترونیک به این افراد اقدام کرده‌ایم.

/ 0 نظر / 13 بازدید