داربست موتوری برای کمک به معلولان مجوز گرفت

ایرنا/ داربست (اسکلت) موتور دار برای کمک به حرکت معلولان از سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تاییدیه گرفت.
این دستگاه ReWalk نام دارد و به معلولانی که به دلیل انواع آسیب های نخاعی از کمر به پایین فلج هستند کمک می کند که حرکت کنند.
این دستگاه شامل یک کمربند، یک سیستم کنترلی کامپیوتری و حسگرهای حرکتی است که به معلول کمک می کند راه برود، بایستد، بنشیند و حتی از پله پایین و بالا برود.

اسکلت موتوری ReWalk توسط کمربند مخصوص از روی لباس پوشیده می شود و تاکنون فقط در مراکز توانبخشی آمریکا قابل استفاده بوده است.
کارشناسان سازمان غذا و دارو پس از انجام آزمایش ها بالینی و تایید ReWalk، به تولیدکنندگان این محصول مجوز فروش به مراکز غیر دولتی و استفاده کنندگان خصوصی را اهدا کرده اند.
مجوز استفاده شخصی از این محصول در انگلیس از سال 2012 صادر شده بود.
لازمست که بیماران برای استفاده از این محصول آموزش ببینند و پس از معاینه پزشکی گواهینامه ای به آنان اهدا می شود که مجوز استفاده از ReWalk است.

طبق آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی در سال 2013، سالانه بین 250 هزار تا 500 هزار نفر در سراسر دنیا به انواع ضایعات نخاعی مبتلا می شوند که شایع ترین علل آن تصادف، پرت شدن و دعوا است.
احتمال ابتلا به مرگ بیماران ضایعات نخاعی 2 تا 5 برابر بیشتر از افراد سالم است و این آمار در کشورهای فقیر و کم درآمد بیشتر است.
/ 0 نظر / 10 بازدید