مستمری ناچیز معلولان کفاف هزینه‌های کمرشکن امروزی را نمی‌دهد

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مستمری ناچیز معلولان آسیب نخاعی با ماهی حدود 40 هزار تومان کفاک هزینه‌های کمرشکن امروزی و نیز درمان آنها را نمی‌دهد.

 

علیرضا نصر اصفهانی پیش از ظهر امروز در جلسه علنی شورای شهر اصفهان با اشاره به وضعیت معلولان آسیب نخاعی شهر اصفهان اظهار کرد: وضعیت معلولان شهر اصفهان وضعیت چندان مناسبی نیست و این در حالی است که در استان اصفهان تعداد آسیب نخاعی بدون احتساب جانبازان بر اساس آمار غیر رسمی نزدیک به 2 هزار نفر بوده است.

 

وی با بیان اینکه در زمان استاندار وقت صحبت از مکانی برای انجمن حمایت از آسیب‌های نخاعی در قالب نهاد مردمی مطرح شد افزود: پس از گذشت 7 سال از فعالیت این انجمن مکان استیجاری این انجمن با مشکل مواجه شده است به نحوی که پایان هر ماه مسئولان این انجمن مشکل پرداخت اجاره این مکان را دارند.

 

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: همچنین بیماران آسیب نخاعی به لحاظ درمان زخم بسترهایی که دارند نیاز به متولی و حامی دارند و این در حالی است که آنها نمی‌دانند به کدام ارگان مراجعه کنند که از پس هزینه‌های درمانی آنها برآید.

 

وی تاکید کرد: با کمال تاسف هزینه‌ای که اداره بهزیستی به عنوان مستمری به این افراد پرداخت می‌کند جوابگوی درمان معلولان آسیب نخاعی با هزینه‌های سنگین امروزی نیست و این در حالی است که این مستمری برای افراد مجرد 40 هزار تومان و برای افراد متاهل 48 هزار تومان پرداخت می‌شود.

 

 

نصر اصفهانی با بیان اینکه این سهمیه کاهش یافته و برای معلولان آسیب نخاعی کافی نیست، گفت: انجمن آسیب نخاعی اصفهان هنوز مرکز توانبخشی مستقل برای رسیدگی به معلولان آسیب نخاعی ندارد و بسیاری از معلولان در زمینه امور توانبخشی دچار مشکل هستند.

 

وی ادامه داد: معلولان همچنین با مشکل حمل و نقل شهری، پارکینگ‌های سطح شهر و برخوردهای ترحم‌آمیز مواجه‌اند که بعضاً سبب آزردگی خاطر آنها می‌شود.

 

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: هزینه‌های کمر‌شکن و اشتغال زندگی را به کام معلولان تلخ کرده است و لازم است که مسئولان و متولیان امر آستین همت خود را برای کمک به مرتفع نمودن مشکلات معلولان بالا بزنند.

 

وی اضافه کرد: به هر شکل انجمن مردم ‌نهاد حمایت از بیماران آسیب نخاعی نیاز به حمایت و توجه دارد و لازم است که مسئولان نه تنها در امر حمایت که در سایر امور زندگی و ورزشی به کمک معلولان آسیب نخاعی بشتابند.

 

نصر اصفهانی در پایان از عدم اجرای تقاطع غیرهمسطح سیمین سخن به میان آورده و افزود: 2 میلیارد تومان برای اجرای تقاطع غیرهمسطح خیابان سیمین اختصاص پیدا کرده بود که این طرح هنوز اجرا نشده است.

 

همچنین احداث پارکینگ در خیابان بزرگمهر با توجه به شرایطی که این خیابان دارد اجرا نشده است.

 

/ 0 نظر / 11 بازدید